Felgi stalowe czy aluminiowe?

auto na kołach o-zFelgi aluminiowe zdobywają serca kierowców przede wszystkim dzięki efektowi wizualnemu jaki zyskuje samochód po zastosowaniu takich kół. Dzieje się to kosztem malejącej popularności felg stalowych. Czy te koła zostaną całkowicie zastąpione obręczami ze stopów lekkich?

Jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, felgi stalowe w żaden sposób nie nadają się do tuningu wizualnego. Tylko obręcze wykonane ze stopów aluminium potrafią nadać nowy wymiar nawet najbardziej nudnemu pojazdowi. Mnogość wzorów i kolorystyki sprawia, że każdy kierowca, w zależności od indywidualnych upodobań może nadać swemu autu bardziej nowoczesny, elegancki lub sportowy charakter. Takiego efektu w żaden sposób nie osiągniemy montując felgi stalowe nawet z najbardziej wymyślnymi plastikowymi kołpakami.

Kierowcom zainteresowanym „odpicowaniem” swojego samochodu polecamy w pierwszej kolejności zapoznanie się z ofertą lidera w tej branży. Koncern O-Z Racing zdobył swoją pozycję rynkową głównie dzięki wyposażaniu w aluminiowe koła bolidów Formuły 1.

Felgi stalowe wciąż pozostają w łaskach kierowców za sprawą niższego kosztu zakupu i eksploatacji tych kół. Tradycyjne „stalówki” są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie wymagają stosowania specjalnych środków pielęgnacyjnych.

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl