Łożyska samochodowe – jak poznać te dobre?

Z momentem powstania samochodów i produkowania ich na rynek dla klientów indywidualnych, nastąpiła potrzeba produkcji również części zamiennych. Jak sami wiemy części samochodowe są różnej jakości. Duża ich część pochodzi z Chin i nie to jest problemem skąd pochodzą owe części, ponieważ dużo markowych producentów produkuje w tym kraju, tylko ważne jest z jakich materiałów są te elementy wykonane. Każdy z nas wystrzega się jak ognia podróbek.

Nie chcemy przecież montować w naszych pojazdach części które mają opinie tandetnych, mało wytrzymałych. Często popadamy w pułapkę pokazującą nam z jednej strony część z autoryzowanego dealera samochodów ale w bardzo wysokiej cenie, a z drugiej strony są części w sklepach zamiennych za 1/3 ceny.

Często kusi nas niska cena części ale nie zdajemy sobie sprawy, że tylko na krótki czas oszczędzamy bowiem chińskie części mają krótką żywotność. Jak więc się ustrzec przed taką wpadką? Otóż sprawa jest jasna. Jeżeli kupujesz na przykład łożyska do koła samochodu, możesz poczytać opinie na forach internetowych podając konkretną markę łożyska. Ktoś kto się zna na tych częściach na pewno powie Ci czy warto montować taką część w samochodzie czy nie. Inną sprawą są też serwisy z opiniami które zamieszczają opinie o konkretnych częściach do aut.

Ważną wskazówką może się okazać nasze doświadczenie a konkretną firmą lub producentem łożyska lub innej części samochodowej. Jeżeli kupiliśmy gdzieś tanią część i nie jesteśmy z niej zadowoleni, zapamiętamy na pewno producenta tej felernej rzeczy i będziemy starać się nie kupować więcej podzespołów z tej fabryki.

Pisma motoryzacyjne które są dostępne w kiosku rzadko kiedy publikują artykuły o łożyskach. Nie są one uważane za ważne elementy samochodu ale czasem w rankingach części różnego typu można zobaczyć konkretnego producenta i sprawdzić które miejsce na liście zajmuje i tym również można kierować się podczas zakupów.

Jeżeli robimy zakupy przez Internet, to przeważnie dany sklep umożliwia dodawanie komentarzy pod artykułem. Sprawdź przez zakupem na innych stronach, jakie są opinie o konkretnej części samochodowej.

Ważny jest też nas rozsądek, bo czy część która jest bardzo tania może być dobra? Chyba raczej nie. Ja osobiście z własnej strony mogę polecić sprawdzony sklep z częściami samochodowymi dostępny pod adresem www.rufus.pl 

o autorze

Tomasz Gancarczyk Kierowca, pasjonat samochodowy.


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www