skoda

Czy warto kupić Skodę Octavię?

Postanowiłam sprawdzić, jaki samochód jest obecnie najpopularniejszy i dlaczego. Po skorzystaniu z kilku rankingów zamieszczonych na stronach internetowych, szczególną uwagę zwróciłam na  Skodę Octavia. Samochód wypada najlepiej zarówno w ocenie damskiej jak i męskiej grupy kierowców. Czy rzeczywiście warto go kupić? 

Według zdobytych przeze mnie informacji, jest to najczęściej kupowane i rejestrowane auto w ostatnim roku.

Jego produkcję rozpoczęto od 1996 roku i obecnie doczekaliśmy się już III generacji tego samochodu.

Dane techniczne

Przyszli właściciele pojazdu mogą wybierać między różną wielkością mocy (KM): począwszy od 68 (Skoda Octavia I) do 200 (Skoda Octavia II) i pojemnością od 1197 do 1984 m3. Skoda Octavia ma także dobre przyspieszenie (0-100 km/h [s]): od 7.2 do 19.3. Na rynku motoryzacyjnym pojawiły się modele typu hatchback, kombi i sedan.

Opinie użytkowników

Właściciele Skody Octavia wysoko oceniają go zarówno pod względem technicznym (dobre zawieszenie, skrzynia biegów) jak i komfortu jazdy.  Ceni się tu także świetnie wykończone wnętrze- duże i przestronne. Jeśli chodzi o zużycie paliwa najlepiej wypada Skoda Octavia III (3.8-6.1 [l/100km]), najwięcej pali Skoda Octavia I , bo w granicach 5.2-9.2 [l/100km]. Duża grupa użytkowników pochwaliła auto z silnikiem benzynowym 2,0 – niestety nie są już one produkowane.
Negatywne opinie znalazłam głównie na temat zachowania samochodu zimą. Podczas większych mrozów niektórzy skarżyli się na kłopoty z rozrusznikiem i turbiną.  

A co z ubezpieczeniem OC?

Lepiej jeszcze przed zakupem zorientować się, ile zapłacimy za ubezpieczenie. Rozbieżność między ofertami AC jest zbyt dużą, aby podjąć przykładową próbę jej wyliczenia. Jednak składki samego OC dadzą nam już pewien pogląd na sprawę.

Zweryfikowanie ofert w każdej firmie ubezpieczeniowej byłoby czasochłonne, jednak porównywarka ubezpieczeń OC okazała się bardzo dobrym narzędziem, umożliwiającym sprawdzenie cen ubezpieczenia OC.  Oczywiście wyniki są tylko poglądowe, gdyż każdy właściciel będzie miał propozycje indywidualne. Porównywarka ubezpieczeń OC okazała się jednak bardzo przydatna.

Jednak dla przykładu: zakładając że auto (o najmniejszej pojemności) zakupi osoba w  wieku ok. 40 lat, posiadająca pełne zniżki 60% i zamieszkała w małej miejscowości (w dużych miastach płaci się więcej) znalazłam ceny już od 300 złotych. Różnice w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych nie są duże. Oferty dla młodego kierowcy niestety są znacznie wyższe. Osoba w wieku 20 lat, z prawem jazdy od 2 lat, bez wypracowanych zniżek zapłaci najmniej ok. 1200 zł.

Ogólna ocena Skody Octavia wypadła naprawdę bardzo korzystnie. Oszczędne i niezawodne auto, z dobrym wyposażeniem i tanim OC. Poszczególnych wersji pojazdu jest dużo, więc łatwo dopasować wybrany z nich do własnych potrzeb. Uważam, że warto kupić taki samochód.

o autorze

Artykuł został napisany przez Stefanię Stuglik – agenta ubezpieczeniowego pracującego w porównywarce ubezpieczeń OC rankomat.pl


Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www