pomoc drogowa

Gdy potrzebna jest pomoc drogowa

Wypadek, kolizja, a nawet zwykła awaria samochodu w trasie mogą przydarzyć się każdemu kierowcy. W takich sytuacjach niezbędne będzie wsparcie pomocy drogowej. W stresie łatwo jest zaufać przypadkowej firmie. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i skorzystać ze sprawdzonej usługi.

Czym się kierować wybierając pomoc drogową?

Numer telefonu do firmy świadczącej usługi holowania warto przygotować wcześniej, przed wybraniem się w podróż. Przygotowując taki niezbędnik, warto wziąć pod uwagę:

  • Zasięg działania firmy – każda pomoc drogowa ma określony zasięg działania. Dobrze jest więc sprawdzić, czy skorzystanie z jej usługi będzie możliwe w miejscu, do którego się wybieramy.
  • Dni i godziny pracy – nie z każdej usługi można korzystać swobodnie przez cały tydzień. Na rynku nie brakuje firm, które mają wolne weekendy i święta. Warto więc sprawdzić, jak dyspozycyjna będzie w razie potrzeby wybrana pomoc drogowa.
  • Czas reakcji – w dobie Internetu łatwo dowiedzieć się, jaką opinię na temat danej usługi holowania mają dotychczasowi klienci. Warto sprawdzić, jak długo musieli oni czekać na pomoc po zgłoszeniu zapotrzebowania. Wysoka jakość usługi to przede wszystkim mniejszy stres w i tak już mało komfortowej dla kierowcy sytuacji.
  • Sprzęt – zdecydowanie łatwiej i rozsądniej jest powierzyć swoje auto przewoźnikowi, który dowiezie je bezpiecznie pod wskazany adres. Jeśli pomoc drogowa to pojazd nadszarpnięty zębem czasu, a jego stan techniczny już na pierwszy rzut oka budzi zastrzeżenia, lepiej jest zrezygnować z usługi.
  • Holownik, czy laweta? – Warto pamiętać o tym, że nie każde auto można holować. Jeśli dany model ma przeciwwskazania, trzeba znaleźć firmę, która ma w swojej ofercie lawetę. Są też awarie, które uniemożliwiają skorzystanie z usługi holowania. Dobrze jest wziąć pod uwagę wybierając pomoc drogową.

Kiedy zadzwonić po pomoc?

Firma, która dba o jakość usług ze swojej oferty, odpowie na każde wezwanie. Pomoc może przydać się w każdej sytuacji. Nie zawsze musi to być wypadek, kolizja, czy awaria samochodu. Zdarza się, że wsparcie potrzebne jest w sytuacji, której można było uniknąć, gdyby nie roztargnienie kierowcy. Jedną z nich jest brak paliwa w baku.