dbanie o samchód

Jak dbać o lakier samochodu i jego wnętrze?

Na samochód działają różne czynniki zewnętrzne, warto więc zadbać o dobrą kondycję powłoki lakierniczej. Nie można też zapominać o odpowiednim sprzątaniu wnętrza auta. Jak zadbać o samochód – odpowiadają specjaliści z Mazda.opole.pl.

 

Dbanie o lakier samochodu

Po pierwsze, samochód wymaga regularnej pielęgnacji. Nawet najlepsze środki nie zaradzą wieloletnim zaniedbaniom. O lakier trzeba więc zacząć dbać od razu po kupieniu auta. Ważne są odpowiednie preparaty do lakieru, a te dzieli się na dwie grupy. Jedne, to te przeznaczone do konkretnego działania – usuwania pozostałości owadów i drobnych rys. Drugie poprawiają ogólny wygląd auta – nabłyszczają je i chronią przed promieniowaniem UV. Samochody powinno się myć bezdotykowo: myjnia automatyczna może zarysować lakierniczą powłokę. Do mycia należy używać szamponów samochodowych, służących pielęgnacji lakieru. Następne, przy pomocy specjalistycznych środków, auto należy wypolerować, a na końcu nawoskować.

 

Dbanie o wnętrze samochodu

Aby wnętrze auta długo wyglądało jak nowe, niezbędna jest jego odpowiednia konserwacja. Sprzątanie warto zacząć od wysuszenia wnętrza samochodu (np. przy pomocy pochłaniacza wilgoci w proszku). Następnie samochód należy dokładnie odkurzyć. Kolejnym krokiem jest tapicerka: zabrudzenia najlepiej usunąć z niej specjalnymi preparatami (albo do tekstyliów, albo do skóry). Wszystkie plastikowe części czyści się preparatami w piance (nie są tłuste), lub nasączonymi chusteczkami. Ostatnim krokiem będzie umycie szyb (najlepiej płynem zapobiegającym parowaniu) – informują eksperci z (https://www.mazda.opole.pl/).