felgi samochodowe

Jak odnowić felgi?

Aluminiowe felgi w samochodzie są elementem, który prawdopodobnie w największym stopniu wpływa na estetykę auta. Odpowiedni wzór i wielkość felgi potrafi z nawet niepozornego samochodu zrobić auto, które będzie powodowało odwracanie za nim głowy na ulicy. Kluczem jednak do osiągnięcia takiego efektu jest zachowanie felg w nienagannym stanie i czystości.

Jak dbać o felgę?

Aluminiowe felgi charakteryzują się niebanalnym wzornictwem i estetyką. Niestety ich wadą jest większe niż w przypadku felg stalowych narażenie na uszkodzenia wynikłe chociażby z uderzania w nie luźnych kamieni i innego typu drobin podczas jazdy. Tak zniszczonej feldze można przywrócić wzorowy wygląd poprzez polerowanie.

Jak polerować felgi?

Czyszczenie i polerowanie felg pozwala nie tylko zwiększyć ich atrakcyjność wizualną ale również, a może przede wszystkim, zachować je dłuższej w dobrej kondycji mechanicznej. Zaniedbana i odrapana felga w bardzo krótkim czasie może zniszczyć się do stopnia, w którym dalsze jej użytkowanie stanie się niemożliwe.
Sposoby polerowania felg są dwa. Można zlecić tę pracę specjalistycznemu warsztatowi, w którym profesjonalne maszyny wykonają za nas całą pracę. Jest to wyjście prostsze, jednak znacznie droższe niż druga możliwość, czyli ręczne polerowanie.

Własnoręczne polerowanie felg

Po zdjęciu koła z samochodu, pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest usunięcie z felgi luźnych zanieczyszczeń w postaci błota i piasku, a także osadu powstałego z pylenia klocków hamulcowych.
Następną czynnością jest usunięcie z felgi lakieru ochronnego. Konieczne w tym celu jest zastosowanie specjalnych środków chemicznych. Gdy cała warstwa lakieru zostanie usunięta, nadejdzie czas na lakierowanie. W tym celu konieczne będzie użyciu papieru ściernego. Najpierw o ziarnistości 2000, a następnie 2500. Na sam koniec polerujemy felgę pastą polerską. W tym celu najlepiej jest użyć wiertarkę, ustawiając na niej bardzo niskie obroty. Tak wypolerowaną felgę wystarczy już tylko na nowo polakierować.