Masz już OC na ten rok?

Ubezpieczenia komunikacyjne są tak skonstruowane, ze musimy je odnawiać rok w rok. Należy pamiętać o tym samemu bo niestety nikt nam o tym nie przypomni. Wprawdzie w nowej ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych są założenia żeby ubezpieczyciele wysyłali do nas zawiadomienia o upływającym terminie polisy i proponowanym przedłużeniu, ale jak to będzie wyglądać w praktyce na razie nie wiadomo.

Jest tyle ubezpieczycieli na rynku i każdy z nich przedstawia różne opcje ubezpieczeń komunikacyjnych (których jest kilka), ze bardzo łatwo się w tym pogubić. Ludzie albo wybierają pierwszą z brzegu albo przedłużają u tego samego ubezpieczyciela swoją polisę OC, ewentualnie dokupują jeszcze jakieś ubezpieczenie NNW albo AC. Nikt tak naprawdę nie analizuje zależności jakości do ceny.

Niektórzy poprzez wrodzoną oszczędność i umysł analityczny zbierają informacje od różnych agentów ubezpieczeniowych i próbują przeanalizować  co się najbardziej opłaca.  Niestety nikt jeszcze nie napisał takiego algorytmu, który pozwoliłby bezsprzecznie zawyrokować które ubezpieczenie jest najlepsze.  Już porównanie  dwóch ofert nastręcza wiele problemów, bo trzeba wziąć pod uwagę znaczną ilość zmiennych. Polisy zawierają przeróżne zawiłe zapisy a w szczególności wyłączenia, których nie da się łatwo porównać.

Jedynym kryterium, które można zestawić podczas porównywania OC jest jego cena, która również dynamicznie ulega cały czas zmianom. Dlatego najlepiej zaciągnąć języka telefonicznie. W Internecie jest pełno reklam ubezpieczeniowych.

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl