przewóz osób

Przewozy międzynarodowe – sposób na biznes

Nie odnajdujesz się w pracy na etacie? Chciałbyś spróbować czegoś zupełnie innego niż tylko siedzieć przed biurkiem i przed ekranem komputera? Myślisz, że busy są tylko dla zapalonych pasjonatów, którzy mogą sobie pozwolić na dokładanie pieniędzy do wykonywanej pracy, a bycie kierowcą jest już passe?

Otóż mylisz się – np. przewóz osób do Niemiec i Holandii – to wciąż dochodowy biznes!

Musimy zacząć nasz wywód od oczywistej oczywistości – Polacy cały czas, szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, wyjeżdżają do pracy za granicę. Jednym z kierunków emigracji jest Europa Zachodnia, czyli przykładowo podróż za pracą do Niemiec i Holandii. Bywa i tak, że w niektórych przedsiębiorstwach (np. produkcja, rolnictwo) nie jest wymagany język niemiecki czy holenderski, ale wystarczy już tylko znajomość języka polskiego.

Ogólnie wiadomo, że istniejący na rynku popyt wymusza podaż. Ten fakt wykorzystują właśnie polscy przewoźnicy oferujący przewóz osób na trasach Polska – Holandia – Polska oraz Polska – Niemcy – Polska. Ponadto, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mieszkają na mniej uczęszczanych trasach, istnieje obecnie na rynku usługa przewozu door-to-door, to znaczy spod wskazanego adresu do określonego miejsca. Podobnie wygląda również taka usługa w przypadku przewozu jedynie bagażu z miejsca na miejsce.

Aby znaleźć odpowiedniego przewoźnika, warto przeanalizować ofertę dostępnych firm na rynku lokalnym oraz krajowym. Czasem może się okazać, że warto dojechać do innego dużego miejsca przesiadkowego w Polsce czy zagranicą (w Niemczech czy w Holandii) i zapłacić nawet o połowę mniej niż za skorzystanie z usługi door-to-door. Ważna jest także możliwość wynegocjowania niższej ceny np. za bilet w obie strony czy zebranie kilku-kilkunastu osób jadących w określone miejsce.